Wykorzystanie krat pomostowych i blach perforowanych w nowoczesnym budownictwie

dach

Kraty pomostowe wykorzystywane są na szeroką skalę w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i użyteczności publicznej. Często stanowią one elementy ciągów komunikacyjnych oraz stanowisk roboczych. Wykonywane są z nich zewnętrzne schody ewakuacyjne lub pochylnie dla niepełnosprawnych.

Konstrukcja krat

Wyróżniamy dwa podstawowe typy krat pomostowych i są to karty: zgrzewane i wciskane. Zgrzewane wytwarzane są z płaskowników nośnych i poprzecznych prętów łączących. Kraty wciskane wykonane są metodą wprasowania płaskowników poprzecznych w płaskowniki nośne. Do produkcji stosowane są różnego rodzaju materiały: stal kwasoodporna, stal nierdzewna, stal zwykła i stal kortenowa. Materiał dobierany jest w zależności od zastosowania krat. Nowoczesna technologia produkcji i rygorystyczny system kontroli jakości powoduje, że kraty LOCH – Kraty, blachy , stal spełniają najwyższe wymagania dotyczące konstrukcji i użytkowania. W zależności od właściwości środowiska, w którym będą wykorzystane, mogą posiadać różnego rodzaju zabezpieczenia przed korozją.

Wykorzystanie krat pomostowych

Produkt znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Używa się ich jako wypełnienie regałów magazynowych lub przykrycia kanałów. Mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie okien i piwnic, a nawet być budulcem ścianek działowych i ochronnych. W przemyśle używa się krat pomostowych jako elementów obudowy urządzeń i maszyn. Posiadają antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w ciągach komunikacyjnych, np. jako pomosty lub chodniki na klatkach dla pieszych. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie krat do podjazdów dla niepełnosprawnych lub wózków dziecięcych. Wyróżnia je także ogromna wytrzymałość co powoduje, że mogą służyć jako suwnice i tory podsuwnicowe w komunikacji miejskiej lub zajezdni kolejowej. Często wykonuje się z nich stopnie schodowe, które można wyposażyć w listwę antypoślizgową. Zapewni to bezpieczeństwo użytkowania.

Zalety stosowania krat pomostowych

Inwestorzy, którzy poszukują solidnych i trwałych materiałów na pewno zainteresują się tym rozwiązaniem. Konstrukcja charakteryzuje się niezwykłą trwałością i możliwe jest przenoszenie dużych obciążeń. Należy dobrać prawidłowy rozstaw płaskowników, aby kraty mogły spełniać swoją funkcję. Musimy pamiętać także o solidnych uchwytach wykorzystanych do ich mocowania. Do wyboru mamy uchwyty standardowe, hakowe, zamkowe. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy, która specjalizuje się w kratach pomostowych. Specjaliści zaproponują materiał wykonania oraz wszelkie inne szczegóły produktu. Profesjonalna firma to gwarancja najlepszej jakości produktu, terminowość wykonania i przyjazna obsługa.