Zastosowanie dzwigów towarowych na budowie

budowa

W pracach budowlanych obok wielu innych urządzeń, chcąc rozwiązać kwestię transportową zarówno ludzi, jak i materiałów dotychczas wykorzystywało się żurawie wieżowe. Współcześnie najchętniej wybiera się do tego celu dźwigi towarowe, których zadaniem jest transportowanie zarówno lżejszego, jak i bardzo ciężkiego materiału budowlanego.

Dźwigi przeznaczone do transportu pionowego

Współcześnie wciąż w budownictwie stosuje się wznoszenie obiektów techniką tradycyjną. Tym samym bez względu na ich wysokość, znakomitym rozwiązaniem transportu pionowego są dźwigi budowlane. Przeznaczone są one do transportu materiałów zarówno w budownictwie ogólnym, jak i przemysłowym i inżynieryjnym. Używane mogą być zarówno zewnątrz jak i wewnątrz obiektów budowlanych.

Najbardziej efektywnym urządzeniem jest dźwig budowlany towarowo-osobowy o napędzie zębatkowym. W budowie obiektów wysokich stosowane są najczęściej dźwigi, które mają udźwig do 2000 kg zaś w kabinie mogą przewozić do 20 osób.

Tego typu urządzenia są również wykorzystywane przy pracach elewacyjnych, ponieważ z ich pomocą można dostarczać materiał na poszczególne poziomy rusztowań. Nowoczesne systemy sterowania dźwigami umożliwiają jego zatrzymanie na wybranej wysokości, a sterowanie może odbywać się zarówno z przystanku jak i z jadącej kabiny.

Zalety zastosowania dźwigów budowlanych

Zastosowanie dźwigów budowlanych zapewnia nam ogromną ilość zalet i znaczne ułatwienie pracy. Bez względu na to, w jakim miejscu są zamontowane zapewniają nam:

  • Oszczędność czasu
  • Wydajność pracy
  • Obniżenie kosztów
  • Skrócenie czasu cyklu powstawania budynku
  • Poprawa warunków bezpieczeństwa pracy brygad budowlanych

Dźwigi zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo osobom, które są w nich transportowane. Zastosowanie ich jest nie tylko w budownictwie, ale również znakomicie sprawdzają się w warunkach przemysłowych. Używa się ich, jako:

  • dźwigi kominowe inspekcyjne
  • dźwigi stoczniowe
  • dźwigi stacjonarne w magazynach
  • halach produkcyjnych i obiektach przemysłowych

Urządzenia niezbędne na budowie

W czasie budowy obiektu znakomicie sprawdzają się nie tylko dźwigi budowlane. Bardzo często, aby podnieść poziom pracy, a także skrócić jej czas trwania stosuje się inne profesjonalne urządzenia. Warto wymienić tutaj chociażby platformy podwieszane, platformy osobowo – towarowe, wyciągarki liniowe, wyciągi pochyłe. Liczne urządzenia możemy wykorzystać korzystając z oferty firmy Geda24.pl. To znakomity sposób aby transport towarów i osób na budowie przebiegał sprawnie i bezpiecznie.

Więcej o dźwigach towarowych znajdziesz tutaj: https://www.geda24.pl/dzwigi-towarowe