Jak znaleźć tanie mieszkanie? Gdzie szukać ofert o sprzedaży mieszkania i na co zwrócić uwagę?

klucze

Każdy chciałby mieć swoje własne cztery kąty, a do tego najlepiej w przystępnej cenie i dobrej lokalizacji. Na rynku nieruchomości co jakiś czas pojawiają się naprawdę korzystne oferty. Przeczytaj i poznaj sposoby na to, jak znaleźć tanie mieszkanie w twojej okolicy.

Gdzie szukać ofert o sprzedaży mieszkania?

Dzisiaj podstawowym i największym źródłem wszelkich informacji jest Internet, który świetnie sprawdzi się także przy poszukiwaniu mieszkań. Istnieje mnóstwo serwisów, na których ogłoszenia o swoich nieruchomościach wrzucają nie tylko deweloperzy, ale także właściciele, którzy z różnych przyczyn chcą pozbyć się swojego mieszkania. Jednym z miejsc, gdzie możesz znaleźć oferty sprzedaży tanich mieszkań jest https://sprzedajemy.pl/nieruchomosci/mieszkania. Wiele sytuacji życiowych zmusza ludzi do sprzedania nieruchomości z dnia na dzień, a w Internecie swoje ogłoszenie może zamieścić każdy, więc istnieje duża szansa, że trafisz na prawdziwą okazję.

Sposób na tanie mieszkanie ― zakup od komornika

Komornik, według Kodeksu Postępowania Cywilnego, ma prawo do wystawienia na sprzedaż mieszkania i przeważnie jest to jedna z najtańszych opcji zakupu nieruchomości. Cały proces składa się najczęściej z dwóch licytacji. W pierwszej, minimalna cena musi wynosić 75% wartości rynkowej. Jeśli mieszkanie nie zostanie wtedy sprzedane, następuje druga licytacja, która zaczyna się od ceny wywoławczej wynoszącej już jedynie dwie trzecie tej wartości. Jednak nie wszystko wygląda tak kolorowo. Zgodnie z prawem licytacje komornicze można rozpowszechniać jedynie za pomocą tablicy ogłoszeń w urzędzie gminy i sądzie rejonowym. W związku z czym docierają do bardzo małej grupy odbiorców. Ponadto, żeby wziąć udział w takiej licytacji trzeba wnieść wadium, czyli kwotę 10% wartości nieruchomości.

Modne i tanie mieszkania na poddaszu

Wiele młodych małżeństw decyduje się na zakup mieszkania na poddaszu w starych kamienicach. Przystosowanie takiego lokalu do użytkowania nie jest tanie, jednak cena ich zakupu jest bezkonkurencyjna, niekiedy nawet czterokrotnie niższa niż cena mieszkania na piętrze. Ponadto dobrze wykończone lokale na poddaszu mogą naprawdę zachwycać swoim urokiem i są świetnym miejscem na stworzenie przytulnego zakątka dla młodych ludzi.

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty ― na co zwrócić uwagę?

Chyba w każdym polskim mieście znajduje się choć jedno peerelowskie osiedle zbudowane z wielkiej płyty. Ten niezbyt ciekawy typ architektury cieszy się dużą popularnością wśród poszukiwaczy tanich mieszkań. Poza ceną lokalu, która bez wątpienia jest dużą zaletą blokowiska, warto wspomnieć o sporym metrażu, często dużo większym niż w przypadku nowego budownictwa. Natomiast do niewątpliwych minusów tego typu mieszkań należą krzywe ściany czy częste problemy z wentylacją. Ponadto większość bloków to 14-piętrowce, warto na to zwrócić uwagę szczególnie na terenie Śląska, gdzie w wysoko ulokowanych mieszkaniach odczuwalne są mocne tąpnięcia.