Co zrobić w razie awarii w garażu podziemnym?

garaż

Awarie kanalizacyjne są niezwykle nieprzyjemne, a ich usunięcie nie należy do łatwych. Zwykłe, domowe sposoby są zawodne, a do tego mogą doprowadzić do dodatkowego zniszczenia instalacji. Tym gorzej, jeżeli do samej awarii dojdzie w garażu podziemnym. Wówczas możemy mieć poważny problem, a bez fachowej pomocy nie będziemy w stanie go rozwiązać.

Co może znajdować się w garażu?

Garaż podziemny jest miejscem, w którym znajduje się bardzo wiele elementów instalacji kanalizacyjnej. Z jednej strony są to przepompownie oraz separatory, z drugiej zaś wszelka kanalizacja przysufitowa, podposadzkowa oraz osadniki. Całość wymaga regularnej konserwacji, aby mogło funkcjonować prawidłowo. Niestety, czasami zdarza się, że nic nie idzie tak, jak powinno…

Co zrobić w razie awarii?

Tylko wyspecjalizowana załoga, wyposażona w odpowiedni sprzęt może sprostać takiemu wyzwaniu. Awaria w garażu grozi licznymi zniszczeniami oraz uszkodzeniami, a co za tym idzie – także kosztami. Dlatego, gdy zauważymy awarię należy jak najszybciej zgłosić to odpowiedniej firmie, np. na stronie stankan.pl, aby otrzymać fachową pomoc.

Dlaczego tylko fachowcy sobie z tym poradzą?

Gdyż mają sprzęt odpowiedni do tego typu zadań. Należy szukać takich firm, które są przystosowane do działań z samochodami poniżej 2 m. W takich wypadkach można z łatwością dostać się do garażu i rozpocząć proces oczyszczania kanalizacji. Jest to dość żmudne, jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz specjalnie przystosowanych aut, można zminimalizować straty i ograniczyć wydatki.

Awarie kanalizacyjne zawsze wiążą się z dodatkowymi problemami. Tym bardziej, jeżeli zdarzają się w garażu podziemnym, a więc miejscu trudnodostępnym oraz takim, które może być oczyszczone tylko i wyłącznie przez wyspecjalizowaną firmę. Dlatego nie zwlekaj, a tym bardziej nie próbuj samodzielnie rozwiązywać kanalizacyjnego problemu.