Żurawie wieżowe – ile zarabia operator w Polsce i za granicą? Dlaczego warto pracować jako operator?

dzwig

Rozważasz przebranżowienie i szukasz rozwojowej oraz dobrze płatnej branży? Sprawdź sektor budowlany oraz pracę na stanowisku operatora żurawi wieżowych. Poznaj zalety pracy operatorskiej oraz dowiedz się, na jakie zarobki możesz liczyć w Polsce oraz za granicą.

Dlaczego warto pracować jako operator żurawi wieżowych?

Trwający od kilku lat boom na rynku deweloperskim zbiera żniwa w chronicznym braku rąk do pracy, szybujących zarobkach wykwalifikowanych pracowników oraz coraz korzystniejszych warunkach pracy. Pod koniec 2018 roku na krajowym rynku budowlanym brakowało aż 150 tys. specjalistów, a wśród nich zwłaszcza: tynkarzy, instalatorów, hydraulików oraz operatorów żurawi i innych maszyn transportu bliskiego. W samym 2018 roku płace na rynku budowlanym wzrosły o 18 – 20 proc. r/r.

Jest to więc doskonały czas na przebranżowienie oraz rozpoczęcie pracy w budowlance. Warto wykorzystać nastanie ery pracownika aby odbyć kurs na operatora żurawi wieżowych, pozyskując wymagane uprawnienia i móc pracować zarówno w kraju, jak i za granicą.

Zarobki operatora żurawi wieżowych

Firma analityczna Sedlak & Sedlak w lutym 2018 roku przeprowadziła badanie zarobków operatorów żurawi wieżowych. Według analityków średnia pensja operatorów wynosi 3389 zł brutto, przy czym aż 50% osób na podobnym stanowisku zarabia 4210 zł brutto. Na zarobki powyżej 4210 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacalnych operatorów.

Wśród benefitów pozapłacowych operatorzy otrzymują służbowy telefon komórkowy (13%), ubezpieczenie na życie/NNW (13%) oraz prywatną opiekę medyczną (5%). Na operatorów żurawi wieżowych praca czeka w każdym większym mieście. Chroniczny brak rąk do pracy powoduje, że bez pracę na stanowisku operatora znaleźć można niemal od ręki.

Polscy operatorzy żurawi wieżowych z powodzeniem mogą szukać pracy również poza granicami naszego kraju. Wśród najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej operatorów budowlanych są: Norwegia, Wielka Brytania, Holandia i Niemcy. W tych krajach operatorzy mogą liczyć na zarobki sięgające nawet 70 – 80 € za godzinę oraz miesięczne pensje powyżej 10 tys. złotych na rękę.

Kurs operatora żurawi wieżowych – to się opłaca

Jak widać atrakcyjne zarobki oraz niezwykła łatwość w znalezieniu pracy w kraju i za granicą powodują, że przebranżowienie się na operatora żurawi wieżowych przed kolejnym sezonem budowlanym to doskonały sposób na podniesienie jakości swojego życia zawodowego.

Kurs operatora żurawi wieżowych trwa od trzech do nawet jednego tygodnia i może być organizowany w formie dziennej, wieczorowej, zaocznej oraz przyśpieszonej – zarówno w siedzibie  firmy szkoleniowej, jak i w przedsiębiorstwie zamawiającym kurs dla swoich pracowników. Podczas szkolenia kursanci zapoznają się jedynie z najważniejszymi informacjami teoretycznymi i nabywają umiejętności praktycznej obsługi żurawi wieżowych pod okiem doświadczonych instruktorów. Kurs wieńczony jest egzaminem państwowym składanym przed UDT. Jego pozytywne zaliczenie skutkuje uzyskaniem bezterminowych uprawnień operatorskich honorowanych w Polsce oraz na terenie całej Unii Europejskiej.

Myślisz o przebranżowieniu? Chcesz zacząć pracę na stanowisku operatora żurawi wieżowych? Poznaj ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek i wybierz najkorzystniejszą formę kursu operatorskiego.