Na co zwracać uwagę, aby wybrać hokery dopasowane do wnętrza domu?

krzesło

Na samym początku trzeba zaznaczyć, czym tak naprawdę są hokery. Zatem to stosunkowo wysokie stołki, których wysokość często waha się w przedziale 100-120 cm. Dawniej były wykorzystywane jedynie w barach, jednak dziś dostępnych są setki kolorów, wzorów i modyfikacji tego niezwykle uniwersalnego siedziska. Dlatego warto zdecydować się na postawienie hokerów w kuchni, salonie lub na tarasie. Wcześniej jednak musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby wybrać najbardziej nam pasujące modele.

Przede wszystkim wysokość

Skoro hokery charakteryzują się głównie swoją wysokością, to właśnie na ten aspekt szczególnie musimy zwrócić uwagę podczas ich kupowania. Jeśli interesują nas tradycyjne hokery, to musimy przygotować stół lub barek na tyle wysoki, aby mogły się razem doskonale uzupełniać. Najwygodniej będzie, jeśli stół lub inny mebel będzie o ok. 25 cm wyższy od tego typu siedziska. Jeśli bardziej interesuje nas standardowy styl hokerów, a nie ich wysokość, wtedy możemy poszukać modeli o wysokości ok. 65 cm. Hokery w różnej wysokości można znaleźć na szczęście w wielu godnych zaufania sklepach, a jednym z nich jest https://dotd.pl/18-hokery.

Wybieraj funkcjonalne rozwiązania

Nie każdy z nas jest na tyle wysoki, aby hoker o wysokości 130 cm był komfortowy. Dlatego też rozsądnym i przy okazji praktycznym rozwiązaniem będzie wybranie takiego modelu, który umożliwi nam regulację wysokości w pewnych granicach. Zazwyczaj zakres regulacji to około 10 cm.

Później spójrz na szerokość

Standardowa szerokość hokerów to około 40-60 cm. Nie da się ukryć, że ten aspekt wpłynie bezpośrednio na nasz komfort, dlatego warto jednak trzymać się górnej granicy standardowej szerokości. Ważne jest też to, aby każda osoba, która usiądzie na nim, będzie mogła to zrobić bez większych trudności, a samo siedzenie nie będzie wiązało się z zagrożeniem spadnięcia.

A może z oparciem?

Hokery można kupić zarówno z oparciem, jak i bez. Wybór należy od nas. Na pewno dodatek w postaci oparcia będzie wiązać się z koniecznością kupienia hokera o większej szerokości. Jednak wiele osób podkreśla, że znacznie łatwiej można usiąść na krześle tego typu, które posiada oparcie. Do tego bardzo często imitują one mniejsze i wyższe fotele, co sprawia, że są one znacznie wygodniejsze.

Dołączone podłokietniki

Designerskie, ale też po prostu wygodne hokery często wyposażone są też w podłokietniki. Przez to też jeszcze bardziej przypominają fotele. Najważniejszą ich zaletą jest to, że bez żadnego dyskomfortu można przesiedzieć na nich wiele godzin. Poza tym idealnie sprawdzą się także kuchni, jak i w eleganckim salonie, a nawet w barze, czy klubie.